image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > Evropský týden testování HIV a žloutenky proběhne od 20. do 27. listopadu 2023 v celé ČR

Evropský týden testování HIV a žloutenky proběhne od 20. do 27. listopadu 2023 v celé ČRDatum konání:
13.11.2023

Evropský týden testování HIV a žloutenky proběhne od 20. do 27. listopadu 2023 v celé ČR

Hlavním cílem mezinárodní kampaně je zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci, žloutenky typu B a C, případně syfilis a motivovat širokou veřejnost k testování. Včasné odhalení HIV vede k rychlému zahájení léčby, díky které se většina pacientů stává neinfekční pro své okolí i své sexuální partnery. Metropolitní zdravotnický servis se připojuje ke kampani a spolupracuje s jejími realizátory na distribuci informací pro zranitelné skupiny obyvatel hlavního města.

 

I v letošním roce budou probíhat akce spojené s testováním po celé České republice. Testování bude probíhat v období od 20. do 27. listopadu 2023 v regionech ČR. Akce je určena široké veřejnosti. Přijít může každý, kdo chce mít jistotu, že se v minulosti nenakazil HIV.

Seznam organizací nabízejících bezplatné testování je k dispozici na www.tadyted.com.

Využijte tuto příležitost a otestujte se. K dispozici je i bezplatná Národní linka pomoci 800 144 444.

 

Mezinárodní kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky probíhá opakovaně v řadě států Evropy. Zastřešující organizací je Státní zdravotní ústav pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky. Do Evropského týdne testování se zapojují státní i nestátní organizace.

Evropský týden testování je ideální příležitostí, jak odhalit infekci HIV. Včasný záchyt infekce umožňuje zahájit léčbu. Čím dříve je infekce odhalena, tím účinněji odpovídá tělo pacienta na léčbu a předchází se tak nežádoucím komplikacím.

 

Pozvánka na ETT v AJ

Pozvánka na ETT v UA

Pozvánka na ETT v ČJ