image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > Mezinárodní panel Ekonomika prevence

Mezinárodní panel Ekonomika prevenceDatum konání:
6.9.2022

Získat aktuální přehled o tom, jaké jsou nejúčinnější politiky prevence ve zdravotnictví s nejlepšími dopady na zdraví populace a finanční udržitelnost zdravotních systémů v mezinárodní perspektivě, bylo cílem II. ročníku mezinárodního panelu konference Zdravotnického deníku Ekonomika prevence.

Na konferenci, která se uskutečnila bezprostředně před zahájením neformální Rady ministrů zdravotnictví EU v Praze, vystoupili přední odborníci a představitelé z České republiky i ze zahraničí a program završila moderovaná diskuze ministrů zdravotnictví z Česka, Slovenska, Estonska.

Zástupci MZS měli možnost se zúčastnit této jedinečné příležitosti pro setkání hlavních aktérů rozhodujících o podobě prevence zdravotních rizik i jejich medicínské, organizační, edukační, sociální a ekonomické podobě. Jedná se především o špičkové lékaře, akademiky a vědce, manažery nemocnic, ale také o ekonomy, sociology, adiktology, manažery zdravotních pojišťoven, orgánů ochrany veřejného zdraví, vzdělávacích institucí, médií, regulatorní orgány, představitele parlamentu, vlád a územních samospráv.

Záznam celé konference najdete:

Video