image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > MZS členem pracovní skupiny MHMP pro prevenci HIV/AIDS

MZS členem pracovní skupiny MHMP pro prevenci HIV/AIDSDatum konání:
25.10.2022

Zástupci MZS se účastnili zasedání Expertní skupiny HIV/FTC pro prevenci HIV/AIDS v HMP, která projednávala připomínky k Národního programu řešení problematiky HIV/ADIS v ČR na období 2023–2027, výzkumné aktivity v oblasti programů prevence HIV/AIDS i aktuální epidemiologickou situaci HIV v ČR.

MZS se zapojuje aktuálně do podpory propagace kampaně „Evropský týden testování na HIV a žloutenky", spolupracuje na prezentaci nových preventivních i léčebných programů směrem k odborné zdravotnické veřejnosti i organizacím, které pracují s migranty a lidmi bez domova.

Hlavní město Praha je také členem Iniciativy Fast-Track Cities, což je globální partnerství měst a obcí z celého světa a čtyř hlavních partnerů – Mezinárodní asociace poskytovatelů péče o nemocné AIDS (IAPAC), Společného programu OSN pro HIV/AIDS (UNAIDS), Programu OSN pro lidská sídla (UN-Habitat) a města Paříže. Starostové a další představitelé měst/obcí jmenují svá města městy rychlého postupu podpisem Pařížské deklarace o městech rychlého postupu, která uvádí soubor závazků k dosažení cílů iniciativy. Pařížská deklarace, která se původně výrazně zaměřovala na cíle 90-90-90, byla nedávno aktualizována a stanovila dosažení tří cílů 90 jako výchozí bod na trajektorii vedoucí k dosažení nulového počtu nových infekcí HIV a nulového počtu úmrtí souvisejících s AIDS. 

Více informací