image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > Pracovníci MZS se v dubnu aktivně zapojili do mnoha akcí v oblasti duševního zdraví

Pracovníci MZS se v dubnu aktivně zapojili do mnoha akcí v oblasti duševního zdravíDatum konání:
16.4.2024


Pracovníci MZS se aktivně zapojují do rozmanitých akcí a workshopů na poli duševního zdraví v Praze, kde ve spolupráci s poskytovateli a vzdělavateli sdílí své osobní příběhy a zkušenosti. O tom, na jakých akcích vystoupili v dubnu si můžete přečíst níže.

  • Dne 8. dubna 2024 se konala diskuse v ateliéru Mádr na Fakultě architektury, kde Kamil Rain společně s vedoucím ateliéru a studenty diskutoval o jejich návrzích na dětská centra, Centra duševního zdraví a nemocnice. Cílem bylo přinést pohled člověka s osobní zkušeností s duševním onemocněním k jejich absolventským a ročníkovým pracím. Vedle studentů se diskuse zúčastnila i vedoucí sestra z Centra duševního zdraví. Společně s Kamilem sdíleli praktické zkušenosti a pohledy na potřeby klientů těchto zařízení.

  • Následně se konala celodenní školení na téma duševních poruch pro zdravotnický personál Nemocnice na Františku, kde lektoři Mgr. Jan Běhounek, vrchní sestra a manažer kvality z Psychiatrické nemocnice Bohnice a Bc. Kamil Rain poskytli praktické příklady a pohledy na duševní onemocnění. Účastníci zhodnotili školení jako velmi přínosné a interaktivní, což jim pomohlo lépe pochopit potřeby a projevy duševně nemocných pacientů.
    V květnu se stejné školení uskuteční dvakrát v Fakultní nemocnici Motol. 

  • Dne 12. dubna 2024 se na FAMU konal workshop "Duševní zdraví II: Sebepéče, odolnost a zvládání stresu" pod záštitou ombudsmanky Mgr. Pavlíny Junové, který vedla Mgr. Anna Vozková Ph.D. a Bc. Kamil Rain. Studenti vyjádřili, že atmosféra kurzu byla příjemná a workshop jim pomohl pojmenovat věci týkající se jejich duševního zdraví a prevence.

  • Dne 16. dubna 2024 Kamil Rain představil svůj osobní příběh se zkušeností s duševním onemocněním s podporou Vlasty Rainové pro z.s. Ondřej, sdružení pro podporu duševně nemocných. Diskuze po jeho příběhu vedla k dohodě na pokračování vzájemné spolupráce v budoucnosti.

Foto: Kamil Rain