image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > Seminář Děti a duševní zdraví

Seminář Děti a duševní zdravíDatum konání:
12.5.2022

Enormní zájem o seminář zaměřený na děti a duševní zdraví, který 12. května 2022 pořádal MZS ve spolupráci s MHMP, ukázal potřebu mezioborové spolupráce a vytvoření chybějících služeb prevence. Seminář se konal na Staroměstské radnici v Praze pod záštitou radní hl. m. Prahy Mileny Johnové, a to v rámci Evropského týdne pro duševní zdraví.

Setkání přivedlo ke společné diskusi profesionály z různých oblastí a přináší mnoho inspirací a dobré praxe pro vytváření potřebné sítě služeb v oblasti podpory dětského duševního zdraví v regionech. Současně akce upozorňuje i na chybějící služby v komunitě a v oblasti prevence a ukázala nutnost meziresortní spolupráce.

„Již dlouhou dobu si uvědomuji, jak je téma duševního zdraví dětí a mladých lidí závažné a silné – a jaké rezervy Praha i další kraje mají v rozvoji sítě potřebných služeb. Hlavní město se rozvoji meziresortní spolupráce v této oblasti věnuje, vznikají již první týmy, téma patří mezi naše priority. Obrovský zájem o seminář nám ukázal potřebu všech zúčastněných stran intenzivně se podílet na vytváření chybějících služeb i spolupráce,“ uvedla v úvodu semináře radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová.

Tiskovou zprávu k semináři najdete na:

Více informací

Videa ze semináře naleznete zde