image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > Seminář KRIZE V PRAZE

Seminář KRIZE V PRAZEDatum konání:
8.12.2022

Seminář k tématu krizové pomoci v Praze se uskutečnil 8. prosince 2022 na Staroměstské radnici. 

Seminář pořádalo Hlavní město Praha ve spolupráci s Metropolitním zdravotnickým servisem, p.o., Cestou z krize, z.ú., Fokusem Praha, z.ú. a SOS centrem - Diakonie ČCE.

Akce se účastnili odborníci a zástupci služeb poskytující podporu lidem v psychosociální krizi. Cílem semináře bylo zahájit spolupráci vedoucí k efektivnímu systému krizové pomoci v Praze. V první části setkání byly prezentovány výstupy z dotazníkového šetření, který proběhl na podzim 2022. Průzkumu se účastnily subjekty nabízející sociální služby na území hl. m. Prahy. V dalších prezentacích byl představen vývoj krizových služeb v zahraničí či koncepce krizové péče vznikající na půdě MZČR. Zástupce Psychiatrické kliniky VFN představil Centrum krizové péče a zástupci ZZS prezentovali, jak funguje peer program pro záchranáře. Za MZS byly představeny strategie a plány v oblasti duševního zdraví v Praze pro další roky.

V druhé části účastníci semináře pracovali ve skupinách. Výstupy z pracovních skupin budou podkladem pro další společnou práci na tvorbě systému.

Prezentace a audiozáznam ze semináře ke stažení ZDE