image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > Vznikl nový multidisciplinární a multikulturní tým věnující se duševnímu zdraví uprchlíků

Vznikl nový multidisciplinární a multikulturní tým věnující se duševnímu zdraví uprchlíkůDatum konání:
10.6.2022

Metropolitní zdravotnický servis rozbíhá spolu se třemi etablovanými poskytovateli sociálních a zdravotních služeb inovativní tým, který bude složený převážně z ukrajinských odborníků na duševní zdraví a bude poskytovat komplexní psychosociální podporu. 

Společně ho budou provozovat Green Doors, Fokus Praha a AMIGA – Agency for Migration and Adaptation. MZS projekt koordinuje a odborně garantuje. Projekt podpořil Magistrát hl. m. Prahy.

Vznikající multidisciplinární tým bude poskytovat služby zejména dětem a ženám, které uprchly před válkou z Ukrajiny a našly dočasné útočiště v hlavním městě. Specializovaná podpora bude zajištěná v oblasti duševního zdraví, traumat ze ztráty blízkého či domova, úzkosti nebo pocitu bezmoci a bezvýchodnosti. Poskytuje pomoc těm, kteří se setkají s nějakou formou zneužití, potřebují podporu při zvládání duševní nemoci, ale i lidem, kteří se potřebují vyznat v nové životní situaci v novém sociokulturním prostředí.

Projekt umožní vyhledávat jednotlivce i rodiny, které propadávají systémem humanitární pomoci, a bude jim nabízet dlouhodobější specializovanou podporu v jejich jazyce, což je v pomáhajících profesích zásadní. Zároveň nabídne ukrajinským terapeutům a dalším expertům, kteří sami prchají před válkou, možnost uplatnit své profesní dovednosti při pomoci krajanům.

Tiskovou zprávu k projektu najdete zde:

Více informací 

Tiskovou konferenci, na které byl projekt představen, můžete shlédnout zde: Video

Webové stránky projektu: https://www.dumka.cz/