image
Drobečková navigace

Úvod > MZS > Aktuálně > Dubnové setkání pracovní skupiny MZS Duševní zdraví dětí a mladistvých

Dubnové setkání pracovní skupiny MZS Duševní zdraví dětí a mladistvých



Datum konání:
4.4.2024

 
Ve čtvrtek 4. dubna Metropolitní zdravotnický servis zorganizoval v Domě RADOST tento rok již druhé setkání pracovní skupiny k péči o duševní zdraví dětí a mladistvých.

Tato pracovní skupina slouží k posílení spolupráce mezi organizacemi na poli duševního zdraví dětí a mladistvých v Praze a klade si za cíl také mj. vytipování prioritních bodů a součinnost při jejich plnění z dokumentu Plánu regionální péče o duševní zdraví v HMP na období 2024-2027, na jehož tvorbě se podílela během pravidelných setkávání v minulém roce.
Na programu v rámci tohoto setkání pak bylo sdílení aktualit přítomných organizací v oblasti duševního zdraví dětí a mladistvých v Praze, představení role MZS a jeho nově vznikajícího vzdělávacího programu a také projektu Vytvoření uceleného systému krizové pomoci na území hl. m. Prahy v letech 2024–2026.

V úvodu setkání se představili noví pracovníci MZS: koordinátorka oblasti péče o duševní zdraví pro děti a dospívající Bc. Klára Mlíčková a Mgr. Monika Durďáková, která má na starosti novou sekci pro vzdělávání.

V rámci podnětné diskuze pak od členů pracovní skupiny zazněla potřeba posílit školní poradenské pracoviště (ŠPP). Diskutovalo se o důležitosti finančního a metodického posílení ŠPP, aby byla schopna poskytovat efektivní podporu v oblasti duševního zdraví dětí a mládeže. Důležitým tématem pak bylo financování sociálních pedagogů/sociálních pracovníků ve školství. Zmíněna byla i důležitost meziresortní spolupráce zejména v oblasti vzdělávací
a sociální a včasná podpora psychické odolnosti dětí, a to už od mateřských škol.

Příští setkání je naplánováno na čtvrtek 13. června 2024.